BD 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | Bogdan Mandic | No | - |
[1] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | Stefan Stieger | No | - | |
[2] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | JP Snyman | No | - | |
[2] | JP Snyman | Lowveld Juniors | Nhlakanipho NGWENYA | No | - | |
[3] | Connor Doig | Chiltern Tennis Club | John Bothma | No | - | |
[3] | John Bothma | ZA | Prospect Tennis Club | Connor Doig | No | - |
[4] | Jayden SUMMERS | Midstream College | Rhys Vorwerk | No | - | |
[4] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | Jayden SUMMERS | No | - | |
- | Cade Clarke | ZA | Beacon Bay Tennis Club | Kei Badenhorst | No | - |
- | Franco Rust | ZA | Laerskool Dirkie Uys Primary | Jean Joubert | No | - |
- | Jean Joubert | Laerskool Hermanus | Franco Rust | No | - | |
- | Oluhle Senti | Advantage Primary | Niel Erasmus | No | - | |
- | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | Oluhle Senti | No | - |
- | Angus Fyvie | ZA | Kearsney College | Riley Clark | No | - |
- | RUAN DELPORT | Schweizer Reneke Primary | Jannes KRAUSE | No | - | |
- | Devilliers Lamprecht | ZA | Knysna Tennis Club | Ronan Gorton | No | - |
- | Riley Clark | ZA | Plettenberg Bay Tennis Club | Angus Fyvie | No | - |
- | Alex Dublin | ZA | Athlone Tennis Club | Raadi TALIEP | No | - |
- | Ludwig Du Toit | Grey College Primary | Henk Van Der Post | No | - | |
- | Hlumani Kekana | ZA | Curro Brakenfell | Siyabonga Jaca | No | - |
- | Jannes KRAUSE | ZA | Grey College Primary | RUAN DELPORT | No | - |
- | Kei Badenhorst | ZA | Pinelands Tennis Club | Cade Clarke | No | - |
- | Albert Liebenberg | ZA | Grey College Primary | Matthew Goodchild | No | - |
- | Matthew Goodchild | Grey College Primary | Albert Liebenberg | No | - | |
- | Guy Leviner | ZA | Old Edwardian Tennis Club | Stefano Roussos | No | - |
- | Ronan Gorton | Meadowridge Tennis Club | Devilliers Lamprecht | No | - | |
- | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | Pavlos Christoforakis | No | - |
- | Pavlos Christoforakis | ZA | Bedfordview Country Club | Borys Alexander | No | - |
- | Stefano Roussos | River Ridge Tennis Club | Guy Leviner | No | - | |
- | Siyabonga Jaca | Westridge Tennis Stadium | Hlumani Kekana | No | - | |
- | Henk Van Der Post | ZA | Lapesa Tennis Club | Ludwig Du Toit | No | - |
- | Raadi TALIEP | ZA | Claremont Tennis Club | Alex Dublin | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-10-29 2:00pm | A1 | Mun - Court 8 |
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
|
Cade Clarke
Kei Badenhorst
|
6-0, 6-2 |
2020-10-29 3:30pm | A2 | Mun - Court 1 |
Franco Rust
Jean Joubert
|
Niel Erasmus
Oluhle Senti
|
7-5, 2-6, 12-10 |
2020-10-29 3:30pm | A3 | Mun - Court 2 |
Connor Doig [3]
John Bothma [3]
|
RUAN DELPORT
Jannes KRAUSE
|
6-0, 6-1 |
2020-10-29 3:30pm | A4 | Mun - Court 3 |
Hlumani Kekana
Siyabonga Jaca
|
Alex Dublin
Raadi TALIEP
|
6-0, 6-1 |
2020-10-29 3:30pm | A5 | Mun - Court 4 |
Matthew Goodchild
Albert Liebenberg
|
Ronan Gorton
Devilliers Lamprecht
|
7-6(8), 2-6, 10-4 |
2020-10-29 3:30pm | A6 | Mun - Court 5 |
Angus Fyvie
Riley Clark
|
Jayden SUMMERS [4]
Rhys Vorwerk [4]
|
3-6, 2-6 |
2020-10-29 3:30pm | A7 | Mun - Court 6 |
Borys Alexander
Pavlos Christoforakis
|
Henk Van Der Post
Ludwig Du Toit
|
6-2, 6-2 |
2020-10-29 3:30pm | A8 | Mun - Court 7 |
Guy Leviner
Stefano Roussos
|
Nhlakanipho NGWENYA [2]
JP Snyman [2]
|
4-6, 2-6 |
2020-10-30 2:00pm | A9 | Mun - Court 1 |
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
|
Franco Rust
Jean Joubert
|
6-2, 6-2 |
2020-11-01 12:30pm | A10 | FS TS - Court 12 |
Connor Doig [3]
John Bothma [3]
|
Hlumani Kekana
Siyabonga Jaca
|
6-7(5), 7-5, 10-8 |
2020-10-30 2:00pm | A11 | Mun - Court 3 |
Matthew Goodchild
Albert Liebenberg
|
Jayden SUMMERS [4]
Rhys Vorwerk [4]
|
4-6, 3-6 |
2020-10-30 2:00pm | A12 | Mun - Court 4 |
Borys Alexander
Pavlos Christoforakis
|
Nhlakanipho NGWENYA [2]
JP Snyman [2]
|
4-6, 0-6 |
N/A | A13 | FS TS - Court 5 |
Bogdan Mandic [1]
Stefan Stieger [1]
(Did not play)
|
Connor Doig [3]
John Bothma [3]
|
Walkover |
2020-11-01 2:00pm | A14 | FS TS - Court 10 |
Jayden SUMMERS [4]
Rhys Vorwerk [4]
|
Nhlakanipho NGWENYA [2]
JP Snyman [2]
|
3-6, 6-4, 10-7 |
2020-11-02 12:30pm | A15 | FS TS - Court 7 |
Connor Doig [3]
John Bothma [3]
|
Jayden SUMMERS [4]
Rhys Vorwerk [4]
|
6-2, 6-4 |