BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Brandon RIESEBERG | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
[2] | Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE | Hoer Volkskool | No | - | |
[3] | Johan COETZEE | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[4] | Richard KUNNEKE | ZA | Despatch Tennis Club | No | - |
- | liyabona sgobongo | Advantage Primary | No | - | |
- | Marius van Eeden | ZA | Hoerskool Nico Malan | No | - |
- | livenkosi sgobongo | Advantage Primary | No | - | |
- | Keaton Holm | ZA | Pearson High School | No | - |
- | Chrisstian VILJOEN | Bluewater Bay Primary | No | - | |
- | George Pieterse | Jeffrey'S Bay Tennis Club | No | - | |
- | Jan du Plessis | ZA | Kirkwood High School | No | - |
- | Monde Magigaba | Theodor Herzl Primary | No | - | |
- | Vaughn WEHMEYER | Despatch Tennis Club | No | - | |
- | Emil VILJOEN | ZA | Engraved Tennis Academy | No | - |
- | Zandre Hammond | Framesby High School | No | - | |
- | Luke Nell | Framesby High School | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2020-09-12 8:00am | A1 | PELTC - Court 5 |
Brandon RIESEBERG [1]
|
Monde Magigaba
|
6-0, 6-0 |
2020-09-12 8:00am | A2 | PELTC - Court 6 |
Marius van Eeden
|
Chrisstian VILJOEN
|
3-6, 4-6 |
2020-09-12 8:00am | A3 | PELTC - Court 7 |
Richard KUNNEKE [4]
|
George Pieterse
|
6-1, 6-1 |
2020-09-12 8:00am | A4 | PELTC - Court 8 |
Jan du Plessis
|
Emil VILJOEN
|
1-6, 1-6 |
N/A | A5 | PELTC - Court 9 |
Luke Nell
|
livenkosi sgobongo
(Did not play)
|
Walkover |
2020-09-12 8:00am | A6 | PELTC - Court 10 |
Keaton Holm
|
Johan COETZEE [3]
|
2-6, 2-6 |
2020-09-12 9:30am | A7 | PELTC - Court 1 |
Vaughn WEHMEYER
|
Zandre Hammond
|
6-4, 6-2 |
N/A | A8 | PELTC - Court 2 |
liyabona sgobongo
(Did not play)
|
Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE [2]
|
Walkover |
2020-09-12 12:30pm | A9 | PELTC - Court 5 |
Brandon RIESEBERG [1]
|
Chrisstian VILJOEN
|
6-0, 6-1 |
2020-09-12 12:30pm | A10 | PELTC - Court 6 |
Richard KUNNEKE [4]
|
Emil VILJOEN
|
6-3, 6-3 |
2020-09-12 12:30pm | A11 | PELTC - Court 7 |
Luke Nell
|
Johan COETZEE [3]
|
2-6, 0-6 |
2020-09-12 1:00pm | A12 | PELTC - Court 8 |
Vaughn WEHMEYER
|
Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE [2]
|
0-6, 4-6 |
2020-09-13 8:00am | A13 | PELTC - Court 3 |
Brandon RIESEBERG [1]
|
Richard KUNNEKE [4]
|
6-3, 7-5 |
2020-09-13 8:00am | A14 | PELTC - Court 4 |
Johan COETZEE [3]
|
Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE [2]
|
6-1, 6-0 |
2020-09-13 11:00am | A15 | PELTC - Court 9 |
Brandon RIESEBERG [1]
|
Johan COETZEE [3]
|
6-4, 6-4 |
2020-09-13 11:00am | B1 | PELTC - Court 10 |
Richard KUNNEKE [4]
|
Petrus Johannes Abraham VAN DER MERWE [2]
|
4-6, 4-6 |
2020-09-13 9:30am | C1 | PELTC - Court 9 |
Chrisstian VILJOEN
|
Emil VILJOEN
|
4-6, 6-1, 25-27 |
2020-09-13 9:30am | C2 | PELTC - Court 10 |
Luke Nell
|
Vaughn WEHMEYER
|
6-2, 6-2 |
2020-09-13 2:00pm | C3 | PELTC - Court 1 |
Emil VILJOEN
|
Luke Nell
|
6-4, 6-4 |
2020-09-13 2:00pm | D1 | PELTC - Court 2 |
Chrisstian VILJOEN
|
Vaughn WEHMEYER
|
6-1, 6-1 |
2020-09-12 1:00pm | E1 | PELTC - Court 9 |
Monde Magigaba
|
Marius van Eeden
|
0-6, 0-6 |
2020-09-12 1:00pm | E2 | PELTC - Court 10 |
George Pieterse
|
Jan du Plessis
|
6-7(5), 6-2, 10-6 |
2020-09-12 2:00pm | E3 | PELTC - Court 1 |
|
Keaton Holm
|
|
2020-09-12 2:00pm | E4 | PELTC - Court 2 |
Zandre Hammond
|
|
|
2020-09-13 11:00am | E5 | PELTC - Court 1 |
Marius van Eeden
|
George Pieterse
|
6-3, 4-6, 11-9 |
2020-09-13 11:00am | E6 | PELTC - Court 2 |
Keaton Holm
|
Zandre Hammond
|
6-1, 6-3 |
2020-09-13 2:00pm | E7 | PELTC - Court 3 |
Marius van Eeden
|
Keaton Holm
|
1-6, 3-6 |
2020-09-13 2:00pm | F1 | PELTC - Court 4 |
George Pieterse
|
Zandre Hammond
|
2-6, 6-4, 10-12 |
2020-09-13 11:00am | G1 | PELTC - Court 3 |
Monde Magigaba
|
Jan du Plessis
|
2-6, 0-6 |
TBD | G2 | - |
|
|
|
TBD | G3 | - |
Jan du Plessis
|
|
|
TBD | H1 | - |
Monde Magigaba
|
|